Willa u Skoczka

Okolice


Stasikówka to młoda miejscowość podhalańska, położona pomiędzy Poroninem a Bukowiną Tatrzańską przy szosie nr 961, a ściślej mówiąc po północnej stronie drogi, w dolinie potoku Poroniec oraz na stokach południowych Pogórza Gliczarowsko-Bukowińskiego. Warto tutaj odwiedzić kaplicę pod wezwaniem, św. Józefa, która urządzona jest w stylowym góralskim wnętrzu. Ze starszych obiektów uwagę turystów winny pochłaniać stare, lecz równie stylowe chałupy góralskie, które w dość znacznej ilości znajdują się w Stasikówce. W bliskim sąsiedztwie naszej miejscowości jest Poronin jedna z piękniejszych miejscowości Podtatrza. Ze względu na walory klimatyczne i przyrodnicze jest idealnym miejscem do czynnego i biernego wypoczynku.

Ma on charakter rolniczy i turystyczny, pozwalający na bezpośrednie obcowanie z pięknem natury i kulturą wsi podtatrzańskiej. Wzniesienia i stoki Galicowej Grapy są doskonałym terenem do uprawiania turystyki spacerowej, zaś zimą  narciarstwa zjazdowego oraz narciarstwa śladowego.

    

Bliskość Tatr pozwala na uprawianie turystyki wysokogórskiej.

Blisko stąd do Zakopanego - 6 km, Morskiego Oka - 27 km, w Pieniny, nad Jezioro Czorsztyńskie, do Niedzicy z dwoma zamkami, na Spływ Przełomem Dunajca - 40 km, na Słowację - 17 km.

   

W odległości 300 m znajduje się centrum wsi, kościół, poczta, apteka, centrum handlowe i gastronomiczne.

    

W pobliżu 200  m znajduje się również przystanek autobusowy, sklep spożywczy, karczma regionalna oraz dworzec PKP.